Последиците от дигитализацията

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Отговори
Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Последиците от дигитализацията

Мнение The Demonпреди 4 месеца

Напоследък се замислих над разни неща свързани с тази тема. Може би предстоят първите сериозни удари от дигитализацията като процес. Сони обявиха че спират PSN Plus услугата от началото на 2019 на PS3/вита и се замислих как тези така наречени от тях "Безплатни" игри, ще продължават да работят като спреш да си плащаш. Вече няма да има причина да плащаш там, след като не ти дават нови игри. Мултито е безплатно така и така. Дали хората които са си плащали за тези безплатни игри ще останат с пръст в уста, след въпросната дата? Или пък сони ще ги отключат всички вече добавените игри завинаги? Да си се цъкат без основание плюс... Не смея да прогнозирам какво ще стане. :lol:

Друга новина от нинтендо. Там нещата са ясни.
"In 2019, we will close the Wii Shop Channel used on Wii and Wii U (the Wii Shop Channel is accessible on the Wii U via the Wii backwards compatibility feature), which has been available since December 2006. We would like to thank our loyal customers for supporting the Wii Shop Channel, and would like them to continue to enjoy software downloaded from the shop.We plan to end all services related to Wii Shop Channel, including the purchase of WiiWare and Virtual Console software, downloads of Wii Channels, and use of the Wii U Transfer Tool, which transfers data from Wii to Wii U." Аз до колкото разбрах, това значи, че вероятно няма да можеш да си даунлоудваш повторно всичко купено за Wii.

Как се чувствате от първите ударени от дигитализацията ваши покупки? Казват че бъдещето е Cloud гейминга, дигитализацията... Защо трябва бъдещето да е по-лошо от настоящето? :)

Потребителски аватар
tosh
Console Ninja
Console Ninja

Re: Последиците от дигитализацията

Мнение toshпреди 4 месеца

Сони обявиха, че спират да слагат ПС3 игри в месечните към абонамента, а тези които вече си взел си ги играеш както досега - ако имаш платен плюс. Аз моя го спрях през 2015 година и за секунда не съм съжалявал:) Нинтендо също отдавна го обявиха това - че спират уии магазина, но как ще е ситуацията с игрите ще разбера догодина - имам няколко купени през уии ю-то. Вероятно ще можеш да ги сваляш от даунлоуд лист някъде, подобно на този на ПС3 - дори да няма магазин, има откъде да ги свалиш. Но тенденцията е ясна на всички:)

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3xпреди 4 месеца

Дигитални имам само тези, които нямат физически еквивалент. Просто не ми е никва драмата да си ги намирам тук в UK - лесно е, а и цените са си повече от добри. Кеф ми е да ги подарявам, кеф ми е да ги продавам, кеф ми е да ми красят колекцията...За това и никога не ми е пукало кво аджеба ще се случи с тия сървиси. Според мен по големия проблем, който се пръкна в следствие на дигитализацията е незавършените игри. Масово се продават алфи, а от там на сетне следват пачове по 50+ гигабайта. От няколко месеца съм със 100 megabit inet, тъй че и това спря да ме вълнува особенно, но въпреки всичко ми е терсене като си пусна конзолата и установя че имам 200+ гигабайта шибани пачове, които трябва да дръпна за да си играя игрите онлайн.
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Bobi_Tupalka
Mobile Gamer
Mobile Gamer

Отг: Последиците от цифровизацията

Мнение Bobi_Tupalkaпреди 4 месеца

Последиците от цифровизацията са две основни:

1. Както The Demon вече описа в първото мнение горе, след половин година най-вероятно ще става яко мазало :roll: с игрите, които са били придобити с покупка през електронен магазин или тези "безплатните", идващи с покупка на абонамент. Доста хора ще почувстват горчивината на "бъдещето" на продажбата на игри.

2. Споменатата от me3x нагла продажба на недодялани полуфабрикати, пробутвани ни на цената на готови ААА игри (че даже и умишлено режат/заключват важна част от основната игра, за да я обявят уж като допълнително съдържание, с което да доизцедят още 30-60 еврака от джоба на клетия играч). Доста от съвременните игри на физически носител направо отказват да тръгнат, ако не свалиш кръпката от първия ден на пазара. За някои игри даже обявяват въпросните кръпки месеци преди пуска им на пазара - смях... :blue:

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

tosh написа:
преди 4 месеца
Сони обявиха, че спират да слагат ПС3 игри в месечните към абонамента, а тези които вече си взел си ги играеш както досега - ако имаш платен плюс.
Тоест ако искаш да си играеш "безплатните" игри които си получавал в миналото, трябва да си платиш абонамент, без да получаваш нови игри?! :shock: Ясно, на практика закриват цирка при ПС3 и вита. Едва ли някой ще го направи това, освен ако не ползва абонамента и за пс4. Кофти е че те принуждават да си плащаш без прекъсване, дори да си решил да доиграеш стари игри на пс3-ката, без мулти и т.н. Тайничко се надявах че ще ги отключат завинаги след като абонамента няма да съществува на пс3, но все пак говорим за Сони. :)

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 4 месеца

Това не е промяна - и досега ако искаш да играеш "безплатните" игри си плащаш дори да става дума само за една игра свалена и да не си теглил и ползвал нищо от следващите пуснати. Или ако си спрял да плащаш години - пак си изпуснал всичко но пак трябва да платиш за да имаш достъп до единствената игра от примера.
Мисля, че ясно си пишеше в условията, че тези игри не са безплатни а са обвързани с таксата - плащаш и играеп както навремето в клубовете , не плащаш и не играеш.

А идеята им за в бъдеще (което го въведоха в Ексбокса) е изобщо да има клауд гейминг за всякакви игри - плащаш си по-евтино от продажната цена (която за мен много се оскъпи за да си позволявам игри на рилийз) колкото да изиграеш някаква средна игра за историята под наем както навремето в клубовете и после не те интересува, че я нямаш защото си я минал. А каквото много те кефи или има риплей стойност (Souls) него си го купуваш. Това ще даде далеч повече достъпност.

А то едва след толкова време са останали непускани в плюса за тройка игри които да стават и трябва да почнат да повтарят.

Потребителски аватар
Ju1968
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Мнение Ju1968преди 4 месеца

Пачовете са хубаво нещо за това, че поправят недъзи по игрите и добавят нови неща. Но да, ако след 10 години реша да поиграя Breath of The Wild на Суитча си, ще ми инсталира 1.0 версията от дискетата, а не тази с фикснатите фреймове. Което разваля идеята за физическия носител. Какво като имам дискета като така или иначе пак свалям част от играта от сървър. Не знам дали в момента играта не се продава с последния пач инсталиран или не. Дано е така и след 10 години просто да си купя на старо играта наново. Или да си я сваля дигитално в 8К на поредната конзола за 60 евро...

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Единственото което ме дразни от дигитализацията са калпвавите сървъри - днеска чакам вече пети час да ми свали Mass Effect Andromeda при положение, че на оптика до вкъщи към нетера и под сто мегабита и в двете посоки не падам.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Всички масово повтарят като някаква мантра, как дигиталното и клауда били бъдещето. Дори да не е сега, някой ден дигиталното ще бъде единствената опция. Затова говори и огромният спад в продажбата на физическо срещу дигитално. Натам се развиват технологиите и компаниите с радост го приветстват, защото освен всичко друго ги и устройва. Така ще имат повече контрол над нас, продажбите на игрите и самите игри.

Обаче какво реално печелим от дигиталното?

+ Всеки вече има все по-малко място вкъщи и като игрите ти са в акаунт, няма да ти пречат. Много хора така скриват и колко много игри купуват от жените си/ майки / гаджета и т.н. Не всеки се фука с тях на рафта, то е ясно :)

+ По бързо почват да играят нова игра... понякога дори с цял ден преди да ти достигне физическото копие от магазина. Когато купуваш някаква игра я получаваш в близките часове, без да чакаш от онлайн поръчка или да ходиш до магазина.

+ Не вкарваш диск като сменяш игрите.

+ Не можеш да си надраскаш диска или кучето да ти го изяде. :) Да те оберат (поне във физически смисъл), природно бедствие и т.н.

Какво губиш.

- На практика не притежаваш нищо и един ден това може да има или да няма никакво значение. (зависи от отделният индивид, колко е запален и т.н.. ) Аз още си пазя игри от мега драйв и Сатурн, близо 30 години след това. Сега за 10 години спират поддръжката и масово се опитват да те накарат да играеш най-новите им продукти. Компаниите не искат ти да притежаваш игрите си, а искат да имат контрол над това какво правиш с играта и опции да ти я препродават отново и отново. Дори да си ретро геймър, те ще намерят начин да ти ги продадат отново и да ти бъркат в носталгията. :)

- Имаш по-добър контрол над харддиска на конзолата и няма нужда да купуваш по-голям диск. Цялата игра е до теб в шкафа и може да бъде инсталирана по-всяко време.

-Баннат ли ти акаунта по някаква причина и не можеш да се разбереш със Стийм, Майкрософт, Сони, Нинтендо…. губиш всичките си игри. Дори да не си виновен или са ти го откраднали.

- Не можеш да препродаваш игри които вече не ти трябват или ти трябват спешно пари.

- Няма никакъв контрол над пачването и компаниите си позволяват да издават недовършени продукти. Това е толкова характерно за гейминга напоследък. Вие да сте чували за недовършен филм примерно или книга? Игрите излизат в Алфа версии и това е един от начините да откажат хората да купуват игри на диск. Например диска на Street Fighter 5 е абсолютно безполезен. За сървър базирани игри пък да не говорим, но това е друга тема.

- Не можеш да колекционираш и няма нещо което да ти напомня на хубавите моменти от едно време. Няма какво да сложиш за украса на рафта в стаята. Нещо което да те определя теб като личност, както музикална колекция, книги, филми.

- не можеш да дадеш диска на приятел или да си правите демонстрации един на други. Има някакви опции за шерване, но те са адски бавни с тегленето на игрите. Share Play и remote Play работят зле дори с бърза връзка.

- чакаш адски много за сваляне. Понякога 2 и повече часа. Инсталация от диск е много по-бърза.

- можеш да си пуснеш играта без нет, когато е нужно

- Когато има физически копия, те често се намаляват след месеци и често държат по ниски цени от дигиталните. Това от своя страна води до Промоции на Дигитални. Мисля че ако няма физически копия, промоциите на дигиталните няма да са такива каквито са сега, а ще са примерно като тези на НИНТЕНДО. Чакам да пуснат от 2 години bravely default или Shin Megami Tensei 4-първата версия на промоция и не се е случило. Няма и да се случи. Пълен контрол над цените от компаниите и това което се продава, ще държи 40 лири дори 5-6 години след старта.

- Можеш да правиш подаръци на приятели с физически копия и реално имат много по силно въздействие от дигитален подарък.

В смисъл, не знам защо хората пренебрегват всички тези факти и продължават да повтарят, че това е бъдещето. Естествено че ще стане така, ама защо позволяваме да се случи. Защо новото да бъде по-зле от старото, вместо обратното? Тъпо ми е като гледам как всичко ще си остане, само с едно вдигане на шум покрай началният скандал с always online на Xbox One, от което Сони се възползваха да спечелят една конзолна война по най-добрият начин, както само те си могат. Въпреки че и те се стремят към това. И сега вече всички казват "Това е бъдещето, това е бъдещето". Както едно време се говореше "Аз за мулти няма да плащам" и в последствие се промени на "Мултиплейъра се плаща, ако искаш да играеш онлайн си плати, ако не играй сингъл"

Много интересни сме хората. Понякога се впечатлявам от това колко малко значение има фразата "Гласувай с портфейла си". Както и да гласуваш, попаднеш ли в малцинството (особено малцинство което е неудобно за пъблишърите), просто можеш да гледаш как индустрията се променя и нищо повече. Харесва ли ти или не. :)

Аз се надявам поне да се появи някакъв стандарт, с който да се маркират продуктите. Да има физически копия за завършени игри и да работи сегашният модел - диск/карта работещи навсякъде, без акаунти, профили и т.н.. Нека и да има дигитални за тези които ги намират за привлекателни, за индита или такива които са в процес ма разработка, работят само онлайн и се развиват тепърва. За съжаление с толкова алчни компании, каквото и да се случи, няма да е с идеята първо на нас да ни е добре и за гейминга като цяло, а как да се вземат повече пари. Не ми харесва как се развиват нещата, ама и не виждам начин по който могат да се променят. :)

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

На практика не притежаваш нищо и един ден това може да има или да няма никакво значение. (зависи от отделният индивид, колко е запален и т.н.. ) Аз още си пазя игри от мега драйв и Сатурн, близо 30 години след това.
Точно благодарение на дигитализацията имaм възможност да играя игри от преди 20 + години които даже не съм ги виждал по времето им, или просто съм нямал пари да си ги позволя.
Имаш по-добър контрол над харддиска на конзолата и няма нужда да купуваш по-голям диск. Цялата игра е до теб в шкафа и може да бъде инсталирана по-всяко време.
не е баш така - пак се инсталира и заема същото място. стриймването на дата от дискове отдавна е в миналото
Вие да сте чували за недовършен филм примерно или книга?
Много пъти за филмите - после пускат Director's Cut , Extended edition.
Има някаква носталгия за завършените игри които винаги си работели - ей наскоро се мъчих да си инсталирам Диабло 2 - от оригиналните ми дискове , то беше едно въртене на дискове, едни ключове, едно чакане да врътне двд-то и накрая не успях да я подкарам защото даваше черен екран след което се изнервих и изтеглих последната версия от батълнет за 5 минути.
Не можеш да колекционираш и няма нещо което да ти напомня на хубавите моменти от едно време. Няма какво да сложиш за украса на рафта в стаята. Нещо което да те определя теб като личност, както музикална колекция, книги, филми.
Аз обичам да колекционирам но след се преместих пак в къщата след като бях на квартира вече с новата колекция с PS4 игри изведнъж се окажа, че няма къде да ги сложа! Няма място - всичките ми рафтове са заети и за да ги сложа трябва да извадя нещо вече сложено или да стоят на една камара което им обезмисля естетиката.

Raziel
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy

Мнение Razielпреди 4 месеца

RRSunknown написа:
преди 4 месеца
На практика не притежаваш нищо и един ден това може да има или да няма никакво значение. (зависи от отделният индивид, колко е запален и т.н.. ) Аз още си пазя игри от мега драйв и Сатурн, близо 30 години след това.
Точно благодарение на дигитализацията имaм възможност да играя игри от преди 20 + години които даже не съм ги виждал по времето им, или просто съм нямал пари да си ги позволя.
Имаш по-добър контрол над харддиска на конзолата и няма нужда да купуваш по-голям диск. Цялата игра е до теб в шкафа и може да бъде инсталирана по-всяко време.
не е баш така - пак се инсталира и заема същото
Аз обичам да колекционирам но след се преместих пак в къщата след като бях на квартира вече с новата колекция с PS4 игри изведнъж се окажа, че няма къде да ги сложа! Няма място - всичките ми рафтове са заети и за да ги сложа трябва да извадя нещо вече сложено или да стоят на една камара което им обезмисля естетиката.
Това е според тебе но за други не така.За мене е най добре да имаш играта на Диск и да ги колекционирам на диск.Да не говориме че дигиталната ера е много рисковано нещото.Защото с навлизането на дегитилизацията със сигурност игрите които ги имаш ще изчезнат.Аз с колегата по горе съм съгласен нека да има и делигитизация но нека да има и физически носители.А и като имаш много игри на физически носители ще можеш да ги продаваш.Докато с дигаталните ако искаш да продадеш нещо ще трябва да си дадеш целия акаунт.При всички положения за мене е по хубаво игрите да са на физичиски носители.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Това е според тебе но за други не така
Естествено, че е според мен - говоря за моите рафтове :crazy: и няма как да е според другите да ми казват дали имам място. 300 + кутийки вече ми дойдоха в повечко.

И не виждам защо хем се застъпва колекционирането хем в следващото изречение се застъпва точно обратното - как трябва да се продават. То ако ще се продават по-лесното е да ги играеш на Клауд сървис. Аз обаче не обичам да продавам.

общо взето мен ме интересуваШЕ да е най-евтино и да имам възможност да играе. В момента ми все тая защото имам такъв чудовищен беклог и никакво време, че съм спрял да купувам каквото и да е като цяло.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Точно това е един от минусите, че игрите ще поскъпнат масово и ще държат цени. Когато не съществува физическият пазар. Вижте как в стора на Нинтендо, където напрактика физическите копия са винаги дефицит, игри на по 5-6 години стоят на 40-45 британски лири цена. Представяте ли си какво ще стане когато съвсем изчезнат. Ако сега е зле, тогава ще е още повече.

А и какво лошо има да си правиш колекция и да можеш да продаваш. Купуваш нова игра за 120-30, врътваш я и я продаваш за 80-85. После си я взимаш за колекцията след 1-2 години за 15-20 лв. Така и така няма да я играеш пак в близките 1-2 години. Не за всички игри става тая процедура, но за пивечето бива. :) По принцип за нас дето сме се затрупали с игри,едва ли ще повлияе дигитализацията в близките 4-5 години. Още повече че все по малко време ще имаме... Ама като цяло темата я създадох да обсъдим всички неща които губим от това вече да не притежаваме игрите си. Как примерно следващото поколение геймъри вече няма да знаят друга алтернатива. Наистина ли си струват предимствата на дигиталните игри пред недостатъците и толкова ли е без значение, че всички са изпаднали в примиреност и общо взето им е все тая. Статистиката сочи че всяка година дигиталните продажби заемат все по голям дял от физическите. Мислите ли че PS5 и Xbox Two ще бъдат без дискове? :) Всякак се опитват да откажат хората от тях. Изчезването на ръководствата и вкарването на малоумни туториали тип "настисни А да скочиш, натисни напред да вървиш напред... Все неща които се четяха в книжките и се пробваха в движение" Day One пачове правещо физическото копие бета версия и т.н.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 4 месеца

Сама по себе си, дигитализацията е просто възможността да разполагаш с дигитални копия на даден физически носител.

Проблем са бръмбарите в метафоричната супа. Защото това, което насаждат корпорациите не е дигитализация, а заробване. Посредством потребителски сметки, допълнителни (платени) услуги, постоянен онлайн DRM и даже връзване към хардуер (Нинтендо).

И понеже подобна супа е чиста печалба - нито се печата, нито се опакова или доставя; "възможността" постепенно става императив. Затова също, от близо десетилетка е мобилизирана мощна прогандна машина, барабар с постоянни примоции а ла Steam. Закономерно, "гласуването с портфейла" става като другото гласуване.

Приемливата корпо-дигитализация е GOG.com. Пак има потребителски сметки, няма препродажба, има и опасност да затрият сървърите, както стана през 2010, обаче донякъде съм слклонен да им дам пари, макар не повече от петак.

Иначе, ако ще ни минават на digital-only, аз ще взема пак да мина на правилните дигиталки-пионери от познатите места :smug: Даже човек може да си направи физически издания-самоделки, като през вече далечната 1999.

Ще обърна внимание на бялата лястовица. Напоследък разни именити дигиталки, като Shovel Knight, скоро и Hollow Knight, взеха да се сдобиват с физически издания. Тиражът е скромен, цените са надути и най-вече, това е по-скоро изключение от поголовната пишман-дигитализация; но пак е нещо.

Nordavind
Контакти:
Square
Square

Мнение Nordavindпреди 4 месеца

Аз пък не смятам, че скоро ще се стигне само на дигитално. По чуждите сайтове почти под всяка свястна игра има коментари "кога ще има физическо копие" "Ще изчакам физическото" и т.н. По-скоро според мен нарочно бавят физическите копия за да печелят по-бързо от дигиталните (говоря за заглавия по скоро в инди сферата.)

Като цяло хората си искат физически копия особено, ако играта се хареса примери: olwboy, dead cells, sonic mania plus, moonlighter, banner saga, stardew valley и т.н. А какво ще кажете за компании като Limited run games? Има и други като тях които явно добре печелят от това да издават физически копия на не ААА заглавия.

Те така говореха и за музикалния бизнес как всичко ще е на flack и mp3 ама гледам си процъфтява даже винила се завърна.Не че няма spotify и iTunes, но физически копия си се произвеждат. А с книгите не е ли същото? Уж kindle и другите дигитални четци щяха да убият книгите и нямаше вече да има хартиени книги, но май и това не се случи.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

. Купуваш нова игра за 120-30, врътваш я и я продаваш за 80-85. После си я взимаш за колекцията след 1-2 години за 15-20 лв. Така и така няма да я играеш пак в близките 1-2 години.
Това е добра теория ама при мен няма как да стане - не мога да се задължавам да играя веднага , и то със загуба от 40 лева за игра под наем. А като я взема за колекцията след 1-2 години (което не знам как става за 15-20 лева защото дори игри от преди 3-4 години си държат цената понякога една и съща ) пак няма да имам място на рафтовете. Много игри станаха вече .

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Само веднъж се прецаках така, с Persona 5. Врътнах я първите месеци след излизането и си викам, така и така няма да я играя до 1-2 години пак, за какво да стои на рафта и да държи пари. Пък и предишните версии излязоха с допълнителни подобрени издания, всичко предпоставки бяха налице. Купих я за 130 лв, продадох я за 75 лв и си чакам все още подобреното издание. Ако не го обявят на TGS тая година, можи и да няма. :) Но повечето игри на по известни разпространители стават 20 лв за 1-2 години. Примерно God Of War новият ще е 20 лв след 2 години, можем да го проверим след време. :mrgreen: Разбира се, говорим за физическите издания. Има ли само дигитални и липса на физически пазар с който да се конкурират, дигиталното ще си държи 40 лири и след 2 години. Обаче продажбата на Персона 5 за PS3 беше грешка, признавам. Сега е 69 лири и ще става все по-рядка... При всички положения, стане ли всичко дигитално, аз се връщам на "обичайните места" също. :lol: Няма да стане тая да ми вземат кефа от колекционирането на яки игрички. Винаги съм казвал че трябва да се подкрепят разработчиците, ама разпространителите и хардуерните геймкомпании стигат до огромни нива на алчност последните години.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Аз пък напоследък намирам в стора на PS по евтини предложения отколкото на бг пазара за игри втора ръка в кутийки. Даже сега са пуснали някъкъв сейл в който почти всичките игри са с десетина лева по евтини от цените които предлагат в OLX за същите игри втора ръка и то без да смятам пари за куриери и разкарването до офисите им.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

В Бг да, но в amazon.co.uk, amazon.de и ebay - Не :) Почти всичко е по-евтино да си ги вземеш на диск, отколкото от тия дигитални промоции. Плюс това има огромна разлика в това да изтриеш една игра, която имаш на диск и да я инсталираш наново, отколкото да даунлоудваш 30 гигабайта. Много голяма разлика във времето и удобството. Теглиш ли, интернета ти е блокиран за 3 часа. Нито можеш да играеш онлайн, нито да гледаш стрийм видео, нищо. В днешното ежедневие ,където имаш 3 часа свободни вечер, това да ти блокират интернета за цялото свободно време преди лягане хич не е приятно. А с диск, макс 20 мин чакаш, освен ако няма тежки ъпдейти след това. (но за всички тия ъпдейти не е виновен физическият носител, практиката да не се пускат на пазара завършени продукти) Даже май на PS4,, играта се инсталира инкогнито докато играеш. Поне някои игри не съм ги усетил кога са вкарали 20-30 гига на харда. :)

Nordavind
Контакти:
Square
Square

Мнение Nordavindпреди 4 месеца

Относно "изчезването" на физическите копия :)

"How many boutique publishers does that make? Wired, Nighthawk, Mastiff, Dispatch, Soledesco, Merge Games, Bad Land, this one, and technically Nicallis. And I know I'm still forgetting some. And on top of those 9 you still have Rising Star, Aksys, and occasionally Marvelous USA (NIS seems focused on their own stuff and picking up Kadokawa's leftovers now) doing there own "indie retail elevation" stuff.

And then you got Limited Run and, er, the other one, that exist in that weird limbo of "technically possible, but our site usually gets swarmed and crashed by scalper bots anyway so good luck."

It's getting a bit crowded in here. "

Имам чувството, че ААА заглавията и големите фирми ще спрат да пускат физически копия. И сега на ubi игрите за компютър са само на кодове както и Ni no kuni 2 ,а предполагам има и други за които не знам. Явно инди игрите ще си се издават на физически носители.

Отговори

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост