Half-Life: Alyx

Glorious master race.
Потребителски аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker
Регистриран преди: 15 години

Half-Life: Alyx

Мнение me3x10 месеца

You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Re: Кратки новини

Мнение DETONATOR-M10 месеца

Като видях трейлъра и разбрах колко ми липсва Half-Life.
Жалко, че е само за каски.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
vvarp

Мнение vvarp10 месеца

Обещават близо 15-часова кампания, т.е. повече от тех. демо. Не изглежда съвсем зле иначе, при все немалкото съмнения по отношение на основни неща, като придвижването, 6-годишния енджин, а и самия gameplay, очертаващ се като микс между light gun и интерактивен филм.

Разбира се, най-големи съмнения поражда VR. В пропаганден материал се пъчат, видите ли, че няма как да се играе с мишка и клавиатура, щото цялата игра се основава на жестове (манипулация на копчета и ръчки, криене, ровене, презареждане и т.н.).

Значи би трябвало да може да се управлява и с вафлата на Wii или кой да е пад със сензори за движение. Най-вече, не виждам защо да не може да се "гледа" на обикновен екран. Да ама не, Valve настояват да наденете тежкотоварни VR каски-кабеларки и VR контролери. Естествено, срещу скромна купчинка от стотарки.

Хубавото в случая, е че дори да не се стигне до официозни решения от страна на Valve, няма начин, рано или късно, модаджийското съсловие да не добави поддръжка за по-народни периферии, в това число и монитори. Въпросът е да има защо.

Потребителски аватар
tosh
Console Ninja
Console Ninja

Re: Half-Life: Alyx

Мнение tosh10 месеца

Аз имам Окулус без специалните контролери. Дано измислят начин да се подкара без Виве и с Х1 пад:)

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

Мнение RRSunknown10 месеца

Очаквам мега фейл подобен на фиаското Артифакт.
Да си гледат стийма е по-добре.

Потребителски аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x10 месеца

Ъъъ - фейл на базата на какво?

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

Мнение RRSunknown10 месеца

Лично усещане , който го влече VR ще чака и ще се надява.

Потребителски аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x10 месеца

Имам някакъв опит макар и минимален с VR. И като при всяко друго нещо, така и тук важи отново същото правило - всичко зависи от девелъпъра/качеството на кънтента. А имайки в предвид, че по гоямата част от екипа на първите игри е отново на борда, ресурса с който разполагат, а дори и от видяното из трйлъра, аз лично не мисля, че има предпоставки за съмнения относно качеството на продукта. Естествено че ще има nonVR модове и тн - още повече, че всеки закупил играта получава и Source 2 mod tools...

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 12 години

Мнение Jim Raynor9 месеца

Не знам, не съм толкова убеден за VR аз, макар че разбирам оптимизма ти. Все пак Valve имат доволно много на карта тук, в това число едни 1000 евра, които ще се опитат да ни вземат. Предвид това и името на поредицата, очаквам качествен продукт, поне в някои отношения.

Проблемите на технологията за мен обаче са отвъд чисто производствените като налети пари и талант в разработката - отворен е въпросът ще мога ли да я играя без повръщане и зверско главоболие. Затова дано се играе и без каски.

ПП. Прочее, тези невидими ръце и с каската ли си остават така невидими? Това винаги ми се е струвало като някакъв невероятен immersion break, усещането ми е все едно героят е Rayman.

Потребителски аватар
BardoSore
One of the Team
One of the Team
Регистриран преди: 14 години

Мнение BardoSore9 месеца

Това за Rayman беше добро.
Тъпото е, че Valve вместо да накарат феновете да получават полюции всяка вечер и да обявят играта директно за PC и next gen, те решават да изпозват обичаната от толкова много хора поредица за да си продават цаките. Все ми е тая дали играта е ААА.
Ебавам ти и революцията.

Потребителски аватар
vvarp

Мнение vvarp9 месеца

Адски бавен light gun + обширна компилация от тех. демота тип Wii + интерактивен филм + счупено придвижване (мудност и телепортиране).
Каква по-голяма полюция от това...
:miyamoto:

Потребителски аватар
BardoSore
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSore9 месеца

От хардкор игра, HL се превръща в счупено тех демо. За каква свобода ми говорят тея, като левел дизайна е на ниво Quake.

Потребителски аватар
vvarp

Мнение vvarp6 месеца

Показват още, едва ли не в последния момент преди премиерата.

Потребителски аватар
BardoSore
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSore6 месеца

Като попадне в ръцете на редовия потребител, тогава ще се види играе ли се или не.
Изглежда адски забавно, но за съжаление продължавам да мисля, че е скъпа реклама на VR.

Потребителски аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x6 месеца

Определено ми изглежда крайно интересно, но едно пиле пролет не прави. Все още намирам ''каската'' за нишова периферия - не се прежалва една чанта пара току така. Или поне не на този етап. Да не отварям дума, че в релииз прозореца е също Ori and the Will of the Wisps, Nioh 2 и Resident Evil 3 lol Не е като да няма кво да подхвана...

Потребителски аватар
BardoSore
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSore6 месеца

Потребителски аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x6 месеца

Играта получи маса добри ревюта от журналята...Утре налазвам и ще споделя впечатления...

Потребителски аватар
epedos
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 13 години

Мнение epedos5 месеца

Гледах на дигитал фаундри ревюто и сравнението с друга VR игра (забравих ѝ името) и хем ми изглежда гениално, хем се вижда къде имат да надграждат (спрямо другата игра) концепцията за продължението. Което е супер :)
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x5 месеца

Играта е страхотна и носи тонове фън. Нямам никакви забележки към момента. Аз лично не я виждам да се играе на нищо друго, освен VR. Дори и да я моднат, ще е нещо съвсем различно като експириънс - в лошия смисъл.

Потребителски аватар
epedos
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 13 години

Мнение epedos5 месеца

Как е откъм моушън сикнес? С каква навигация я играеш, телепорт ли? Какъв ВР имаш, каква каска и най-вече какви контролери ползваш за играта?
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Кой е онлайн