Xbox Series X

Kinect the dots.
Потребителски аватар
BardoSore
One of the Team
One of the Team
Регистриран преди: 14 години

Xbox Series X

Мнение BardoSore9 месеца

Потребителски аватар
vvarp
Регистриран преди: 15 години

Мнение vvarp9 месеца

След Xbox 1, кашон 2001.

Изображение

:lol:

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 12 години

Re: Xbox Series X

Мнение dra6ko_second_chance9 месеца

По скоро на някаква табуретка ми мяза това,ама умален вид.По тъп вид неможаха ли да измислят?

Потребителски аватар
BardoSore
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSore9 месеца

Аре дежурния хейт. Ми не купувайте.
Аз бих си ги вземал и двете.
Боксовете винаги са били хубави конзоли предлагащи не малко забавление.

Потребителски аватар
niki_
Console Master
Console Master

Мнение niki_9 месеца

Странен е дизайна, и честно казано ще е малко тегаво да му намери човек място около тв-то. Но предвид хардуера, се очакваше, че охлаждането ще е ключов елемент и не е няква драма визията.

Обаче, бих спорил остро с това което Xbox One ни даде като забавление, спрямо конкуренцията. Xbox One предлага крайно беден каталог от игри, който да го разграничи или да даде причина за покупка спрямо PS4/PC.
Hands down най- слабата конзола вадена някога от сериозните играчи.

В крайна сметка тоя reveal е все тая, дори спецификациите са все тая на този етап. Големият анонс за мен беше преди 2 години с придобиването на студиа, там чакам аз отговора дали пак ще взимам бокс.

Виждате Sony как затварят джен-а - Last of us, Kojima игра, Final Fantasy 7 , Ghost of Tsushima, тази политика и процес започна при тях още от PS3, и тези последни игри ще дадът сериозен бууст на PS5.

Oт другата страна MS не направиха нищо да възстановят името си, говори се за услуги, и някви мета благини.
Силно стискам палци нещата да се наредят, защото в тоя бизнес минимума за нас като потребители е поне 2 компании да се конкурират.

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Мнение dra6ko_second_chance9 месеца

Ами аз единственно на XBOX Classic съм се кефил най-много в сравнение със следващите му издание.
За сравнение пък от PS1 до PS4 съм се кефил на макс с игрите които съм играл на тях.Говориме за ексклузивните а не тия дето ги има и за двете конзоли.Несъм фен на SONY,но фактите говорят.

Потребителски аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x9 месеца

На този си етап няма кой знае ква идея от каквато и да било дискусия. Игрите тепърва ще се обявяват, възможностите, желзарията и цената също. За сега имаме едно име и един шейп - демек нищо съществено. Какво съм любопитен да видя, от това което съм сигурен че ще покажат скоро?
nextgen Forza-та на Turn10
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
vvarp

Мнение vvarp9 месеца

Действително, анонсът се изчерпва с име, кутия и още няколко неща. На втори поглед обаче, има какво да се каже.

Кутията е типична щайга за PC, не кутия на конзола, каквито бяха предишните Х-кашони. Четвъртият Xbox е PC с марка Microsoft, съвсем откровено при това. На рекламата показват изправена кутия, но може да слага легнала, което отговаря на някои опасения.

Името, по специално думата "серия", демонстрира още по-голяма прямота. Различни конфигурации, различни кутии, защо не различни устройства. И то още на старта. От много време се говори за две коренно различни машини - Xbox 4 и полупразен кашон, за игра по жицата чрез xCloud. На ум идват и други възможности - нещо в стил Nvidia Shield, примерно. Не бих се учудил, ако освен всичко, Серията X предвижда ъпгрейди през 2-3 години.

Така че Microsoft са откровени по отношение на новата си продуктова линия. Хич не ми се нрави окончателното превръщане на конзолите в PC-та, но натам отиват и Sony. За съжаление, не виждам реална конкуренция.

Няколко думи за каталога - може да съди по студията, които Майкрото купиха. Все дребни риби, даже повечето "забогатяха" чрез Kickstarter. По добре от нищо, но не трябва да се чака кой знае какво. Без да изпадаме в конзолни войни, Sony вярно инвестират милиарди в софтуер, което е хубаво, но смятам, че все по-често резултатът не е насреща.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynor9 месеца

Кутията няма значение, по моему, не като дизайн, а въобще. Струва ми се очевидно накъде вървят Майкрософт в гейминга - накъдето върви и цялата IT индустрия (виж Apple, Google, etc.) - SaaS, абонаменти и, рано или късно, неминуем хардуерен неутралитет. Тази генерация ще ни продават Gamepass и, с някои условности, xCloud, а новият кашон е просто един от начините да ги вкарат в хола или на бюрото.

Low key анонсът ми се вижда показателен. Не вярвам въобще да имат идея да се конкурират със Сони или Нинтендо в традиционния смисъл, поне не и по отношение на изкарването на пари от продаването на кутии. Дуенето с хардуера предполагам цели да няма нов PR disaster като с X1. Няма да се учудя три-четири години навътре в генерацията Gamepass/xCloud да ги има и на уж конкурентните платформи.

Не мога да преценя дали ще успеят с амбициите да са гейминг Netflix предвид неадекватността им в много други проекти през годините и разликите в индустриите. Gamepass ми изглежда много добре и в момента. Една 300 до 400 доларова конзола с включен 12 месечен абонамент на launch ще е много изкусителна за всеки родител. Ако инвестират сериозно в това ключови заглавия да са day 1 в услугата (виждам PES 2020 примерно го има, Outer Worlds също) - може би не само за родителите.

За xCloud е рано да се говори и след Stadia едва ли ще бързат, въпреки че явно има какво да покажат - https://www.businessinsider.com/microso ... ng-2019-11.

Потребителски аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon9 месеца

По принцип съм някакъв tech гийк и дори някоя конзола да не ми е избора за дадена генерация, я купувам после за 100-150 лв. Да я тествам от интерес. Xbоx One обаче е първата конзола която нямам абсолютно никакво желание да взимам. Абсолютен провал и няма никакъв смисъл да съществува. Как ми се иска Майкрософт да освободят мястото на истинска гейм фирма, която да се бори със Сони при конзолите. Защото те реално са жалка конкуренция. Признам, че е факт че има много игри за ONE и ще е огромна лъжа да кажа, че няма какво да се играе на нея.... обаче никакви ексклузиви! Без ексклузиви за къде си? Каталога на Атари Ягуар има повече игри които не можеш да играеш другаде ебаси. Не знам... много трябва да ме хайпват Майкрото, че да ме излъжат за Series X. Единственото което ме привлича е обратната съвместимост към 360 и Classic 2002 Xbox. Хубаво купили нови студия, но нито едно японско? Сериозно ли? :D Тия си живеят в някаква собствена реалност, нямат спасение. Чудо трябва да се случи, не знам... :mrgreen:

Потребителски аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x9 месеца

Имайки в предвид факта, колко бързо се развиват технологиите, сървисите и тн. то беше ясно че ще се оставят вратички този път - няколко ревизии на конзолите, а защо не и модулен ъпгрейд, както се спомена по горе. Виждам series S, Ultimate, Steam/Windows Edition etc. За мен вече успехът не е в хардуеъра и в ексклузивността, а в сървисът, свободата,опциите и възможностите. Мисля си че майкрото тук са с една идея пред Sony, но това не означава, че нещата ще останат така. Пазарът е голям, но и доста по ''засукан''. Продължавам да си мисля, че на един по късен етап ще видим switch like/add on hardware със занижени графични възможности(720р/1080р), опериращи без физически носители. Разбра се, че там пазара е също толкова апетитен в случай че се действа с правилния подход. Очаквам много интересна година, тъй като знам колко много студия тъкмят игри в момента.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Xbox Series X

Мнение Jim Raynor7 месеца

https://news.xbox.com/en-us/2020/02/24/ ... on-gaming/
  • Next Generation Custom Processor: - Xbox Series X is our most powerful console ever powered by our custom designed processor leveraging AMD’s latest Zen 2 and RDNA 2 architectures. Delivering four times the processing power of an Xbox One and enabling developers to leverage 12 TFLOPS of GPU (Graphics Processing Unit) performance – twice that of an Xbox One X and more than eight times the original Xbox One.

Variable Rate Shading (VRS) - Our patented form of VRS empowers developers to more efficiently utilize the full power of the Xbox Series X. Rather than spending GPU cycles uniformly to every single pixel on the screen, they can prioritize individual effects on specific game characters or important environmental objects. This technique results in more stable frame rates and higher resolution, with no impact on the final image quality.

Hardware-accelerated DirectX Raytracing - You can expect more dynamic and realistic environments powered by hardware-accelerated DirectX Raytracing – a first for console gaming. This means true-to-life lighting, accurate reflections and realistic acoustics in real time as you explore the game world.

SSD Storage - With our next-generation SSD, nearly every aspect of playing games is improved. Game worlds are larger, more dynamic and load in a flash and fast travel is just that – fast.

Quick Resume - the new Quick Resume feature lets you continue multiple games from a suspended state almost instantly, returning you to where you were and what you were doing, without waiting through long loading screens.

Dynamic Latency Input (DLI) - We’re optimizing latency in the player-to-console pipeline starting with our Xbox Wireless Controller, which leverages our high bandwidth, proprietary wireless communication protocol when connected to the console. With Dynamic Latency Input (DLI), a new feature which synchronizes input immediately with what is displayed, controls are even more precise and responsive.

HDMI 2.1 Innovation - We’ve partnered with the HDMI forum and TV manufacturers to enable the best gaming experience through features such as Auto Low Latency Mode (ALLM) and Variable Refresh Rate (VRR). ALLM allows Xbox One and Xbox Series X to automatically set the connected display to its lowest latency mode. VRR synchronizes the display’s refresh rate to the game’s frame rate, maintaining smooth visuals without tearing. Ensuring minimal lag and the most responsive gaming experience.

120 fps Support - With support for up to 120 fps, Xbox Series X allows developers to exceed standard 60 fps output in favor of heightened realism or fast-paced action.

Four generations of gaming - Our commitment to compatibility means existing Xbox One games, including backward-compatible Xbox 360 and original Xbox games, look and play better than ever before. Your favorite games, including titles in Xbox Game Pass, benefit from steadier framerates, faster load times and improved resolution and visual fidelity – all with no developer work required. Your Xbox One gaming accessories also come forward with you.

Според очакваното.

Потребителски аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x7 месеца

12 TFLOPS lol
Не че не се спекулираше около сходни цифри, но дори и на по големите оптимисти им се струваше мираж, въпросна цифра в конзола за 500-600 долара. За справка RTX 2080 е способна на 10 - GPU с цена около 700$ към днешна дата. Комплектовайте ми го тоя монстър с xbox game pass за £39.99 годишно и за мен си е ноу брейнър по коледа.

Потребителски аватар
niki_
Console Master
Console Master

Мнение niki_7 месеца

me3x написа:
7 месеца
12 TFLOPS lol
Супер е, много съм хайпнат за новите козноли, изглеждат си подобаващ скок. Особено ssd-то + десктоп клас процесор, а 12тф картата е само черешката на тортата! Интересно ми е къде ще се позиционират Сони и как ще се разиграят нещата с финалната цена.
Btw имам обаче предчувствието, че SSD-та ще са много лимитирани като пространство и ще ни дерът за first party expansion хардове, поради сложната архитектура. :roll:
Phil Spencer написа: Smart Delivery: ... ensuring you only have to purchase a title once in order to play the best available version for whichever Xbox console they choose to play on. This technology is available for all developers and publishers, and they can choose to use it for titles that will be release on Xbox One first and come to the Xbox Series X later.
Много хитър ход, явно няма как да задължат разпространителите да спрат практиката с ремстъри-те , но тънко им подливат вода. Не мисля, че някоя компания ще си позволи да иска пари за next gen patch тоя път, поне ако не искат да си направят публично харакири :yes:

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-M6 месеца

Има да си мажа тия терафлопи на филийка.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
BardoSore
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSore6 месеца

CPU: 8 cores @ 3.8 GHz (3.66 GHz under Hyper-Threading)
GPU: 12 TFLOPS, 52CU @ 1.825 GHz
Die size: 360.45 mm 2
CPU Build Process: 7nm enhanced version process
Memory / video memory: 16GB GDDR6
Bandwidth: 10GB @ 560GB / s, 6GB @ 336GB / s
Storage: 1TB custom NVME SSD
I / O throughput: 2.4 GB / s (Raw), 4.8 GB / s (compressed)
Expandable storage: 1 TB expansion card
External storage: USB 3.2 external hard disk support
Optical Drive: 4K Ultra HD Blu-ray Drive
Performance target: 4K @ 60 frames / second, up to 120 frames / second
Dimension: 15.1 cm x 15.1 cm x 30.1 cm
Weight: 4.45kg/9.8lbs
Total Volume: 6.86 litres
Ports: HDMI 2.1 output, 3x USB 3.2, networking port, expandable storage slot, power input

Потребителски аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x6 месеца

Има крайно интересни неща отвъд цифрите.
AutoHDR алгоритъма, който прави всяка една игра HDR, както и екстрата всяка XBOXONE игра автоматично да се възползва от скок в резолюции, фреймрейт, допълнително филтриране в текстурите и тн. без нужда от пачове. Има и доста хвърлен труд в обработката на дейта от NVMe SSD паметта, за да бъде ползвана като системна RandomAccess/GPU такава. От друга страна новата AMD архитектура създава предпоставки за сериозно надграждане на тези 12 терафлопа raw power, заради новите възможности които идват с RTX ядрата, които са абсолютно независими от останалия/основен поток от GPU калкулации. В Unparalleled процес на работа, двете звена на GPU архитектурата могат да достигнат изчислителен поток, доста над тези 12 TFLOPS.
Факта че видях Gears5 в Ultra PC Setting + hybrid ray-tracing and global illumination@Native 4K/60FPS е достатъчно красноречив. И това с черколяци за пес'тин пари(хелоу 2080ti).
Крайно ентусиазиран съм относно развитието на нещата...чакам Sony... is better to be good...

EDIT:

Потребителски аватар
BardoSore
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSore5 месеца

Xbox Director, Phil Spencer
You have to set a price target at the beginning for yourselves and then you roll in as you see the competition and you start to do your go-to-market planning.

I feel good about the price we’re going to be able to get to. Also, I feel good about the price and the performance capabilities that we have for Series X. I feel incredibly strong about the overall package.

We have a plan and we feel very solid about it. I believe we have a plan that can win.

Потребителски аватар
BardoSore
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSore5 месеца

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master